Vali Serdengeçti Bulancak'ta
giresundangelsin

Giresun Valisi Serdengeçti, ilk olarak Bulancak Kaymakamlığını ziyaret etti. Bulancak Kaymakamı Ünal Koç’tan ilçenin güncel durumu ve projeler hakkında detaylı bir brifing alan Vali Serdengeçti, ziyaret ile ilgili olarak “Bulancak'tayız... Programlarımıza Kaymakamlık ziyareti ile başladık. Fındık bahçeleri, güzel yaylaları, gelişen sanayisi ve kültürel zenginliği ile oluşturduğu dinamikleri yakından takip ettiğimiz ilçemizde yürütülen çalışmaları ve kamu yatırımlarını değerlendirdik.” ifadelerini kullandı.

Ziyarette Bulancak Kaymakamı Ünal Koç tarafından Vali Serdengeçti’ye “Fındık, Kiraz ve Giresun Adası” motifli üç boyutlu tablo hediye edildi.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Vali Serdengeçti, Bulancak Aile Destek Merkezini ziyaret ederek ADEM projesi kapsamındaki faaliyetleri yakından inceledi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olarak hayata geçirilen ADEM projesi, aile bütünlüğünün korunması ve güçlendirilmesini hedefleyen bir anlayışla kadınlara yönelik çeşitli destek ve eğitim hizmetleri sunuyor. Aile Destek Merkezi, kadınların mesleki yönden gelişmelerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen kurslar, danışmanlık hizmetleri ve çocuklar için kreş imkânı gibi faaliyetlerle kadınların güçlenmesini hedefliyor.

Vali Serdengeçti, ADEM projesi kapsamında geçen dönemde sağlanan başarılar ve bu dönemdeki hedefler hakkında bilgi alarak, kursiyerlere katılım belgelerini takdim etti.

Toplamda 9 kurs dahilinde 196 kadının çeşitli alanlarda gelişme kaydettiği belirtildi. Ayrıca çocuklara yönelik eğitim hizmetlerine de vurgu yapıldı.

Vali Serdengeçti, ADEM ziyaretiyle ilgili olarak “Yetenekli eller iş başında!

Bulancak Aile Destek Merkezimizde (ADEM) tel kırmadan seramiğe, örücülükten spora kadar mesleki ve sosyokültürel anlamda kendilerine, ailelerine ve topluma değer katan kadınlarımızla bir araya geldik. Koruyucu kollayıcı eğitim hizmetleri doğrultusunda teşvik ödemesi alan kursiyerlerimize katılım belgelerini takdim ettik.” paylaşımında bulundu.

Ziyaretlerin devamında, Bulancak Ziraat Odasını da ziyaret eden Vali Serdengeçti, Ziraat Odası Başkanı Sadullah Aydın'dan bilgi aldı.

Vali Serdengeçti, çiftçilere yönelik tarım sigortası konusunda önemli vurgular yaparak, zirai don olayları ve diğer afetlere karşı tarım sigortası yaptırılmasının çiftçiler için kritik bir adım olduğunu belirtti. Ayrıca, ziraat odalarının bu konuda çiftçileri teşvik etme ve bilgilendirme rolünü vurguladı.

Ardından Erenler Sarayburnu Camii Hayırlı Hizmetler Kültür ve Yardımlaşma Vakfı'nı ziyaret eden Vali Serdengeçti, vakfın gerçekleştirdiği sosyal hizmet ve yardımlaşma faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Son olarak, Bulancak Sarayburnu Camii ve Külliyatını Yaptırma ve Yaşatma Derneği’ni ziyaret eden Vali Serdengeçti, camii ve külliyenin yapımı ve yaşatılması konusundaki çalışmalar hakkında dernek yöneticilerinden bilgi aldı.

Vali Serdengeçti, dernek ziyaretiyle ilgili olarak “Sarayburnu Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneğini ziyaret ettik.

Osmanlı ve Selçuklu mimarisinin harmanlandığı, tamamı doğal taş kullanılarak 29 yılda inşa edilen ve hat ile tezhip çalışmalarıyla dikkat çeken bu güzide eseri ilimize, bölgemize kazandıran hemşehrilerimize şükranlarımızı sunuyor, ahirete irtihal edenleri rahmetle anıyorum.” ifadelerini kullandı.

Fındık Vadisi

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

findikvadisi

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0

Reklam

makmedya

Giresun Nöbetçi Eczaneler

giresundangelsin
giresundangelsin

E-Bülten Aboneliği